Czytaj

ORLEN Team

Początki ORLEN Team sięgają przełomu 1999/2000 r. Wówczas Jacek Czachor i Marek Dąbrowski po raz pierwszy wzięli udział w Rajdzie Dakar 2000, będąc pierwszymi polskimi motocyklistami, którzy go ukończyli. Od tego roku ORLEN Team nieprzerwanie reprezentuje nasz kraj w Rajdzie Dakar.

Zespół w obecnej formule (motocykliści + załogi samochodowe) powstał w czerwcu 2002 r. i od tego czasu bierze udział w najważniejszych imprezach sportowych, m.in. w cyklu Mistrzostw Świata FIM i Pucharu Świata FIA cross-country oraz w Rajdzie Dakar – najtrudniejszym i najbardziej prestiżowym przedsięwzięciu rajdowym świata.

ORLEN Team to pierwszy, profesjonalny polski zespół ze ścisłej światowej czołówki reprezentujący nasz kraj w rajdach terenowych. W 2013 roku skład ORLEN Teamu uległ zmianom. Motocykliści Jacek Czachor i Marek Dąbrowski przesiedli się do samochodu, a do zespołu dołączył Adam Małysz, który wraz z pilotem Rafałem Martonem wystartował w 2013 w Rajdzie Dakar. W skład zespołu wszedł również Szymon Ruta, który w sezonie 2012 zadebiutował w rajdach terenowych.